niedziela, 24 września 2017


O mnie


Witam ciepło wszystkich przyszłych Czytelników i Przyjaciół,

Nazywam się Monika Knapczyk i aktualnie mieszkam w Puławach. Moje rodzinne miasto – to, z którego pochodzę – to z kolei Radom. Jestem mamą dwójki uroczych dzieciaków w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, a ja sama to rocznik 1977.

Wyglądam zaś mniej więcej tak:


 
Pasjonuję się dobrą literaturą, językami obcymi (w szczególności angielskim i niemieckim), psychologią i naukami społecznymi oraz robótkami ręcznymi (lubię zwłaszcza dziergać na drutach). W młodości bardzo dużo jeździłam na rowerze, i choć teraz tego nie robię, nadal chętnie spędzam czas na świeżym powietrzu. Z tego względu moja ulubiona pora roku to zdecydowanie lato.

Moją największą miłością jest jednak, praktycznie od zawsze, książka. Interesuje mnie wszystko, co się z nią dzieje, począwszy od narodzin w głowie autora, poprzez przelanie tego pomysłu na papier/ekran, redakcję, skład, druk i sprzedaż, aż do arcyciekawego procesu odbioru przez czytelnika.

Ja sama jestem zarówno namiętną pożeraczką książek, jak również autorką paru historii. Podejmuję próby pisarskie od 7. roku życia, czyli od chwili, gdy opanowałam alfabet. Wprawdzie nie napisałam niczego od ponad pięciu lat, lecz niewykluczone jest, że ta sytuacja ulegnie pewnego dnia zmianie. Obecnie debiutuję jako wydawca, na razie książek, a w przyszłości być może także magazynu literacko-kulturalnego.Z wykształcenia jestem technologiem/inżynierem chemii, uzyskałam tytuł doktora nauk technicznych na Wydziale IChiP Politechniki Warszawskiej w 2007 r. Pracowałam przez kilka lat w zawodzie, lecz niestety bez powodzenia. Dlatego postanowiłam w końcu, że już czas na poważne życiowe zmiany.
 
                                        

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza