niedziela, 26 listopada 2017

Aktualności z życia projektu


Od opublikowania poprzedniej wiadomości minęło już sporo czasu, a więc zdążyło się uzbierać trochę ważnych spraw. W projekcie zaszły i wciąż zachodzą istotne zmiany, w niektórych obszarach można mówić o postępach, w innych za to trwa niepokojący zastój. Podsumuję teraz pokrótce te wydarzenia, poczynając od tego, co jest najważniejsze dla dalszego trwania i rozwoju Inspiracji, czyli:


1. Sprzedaż

Niestety, muszę stwierdzić ze smutkiem, że właśnie w tej szalenie ważnej kwestii postępy są przygnębiająco małe. A więc:

- liczba sprzedanych promocyjnych e-booków: 0
co daje łączny zysk w wysokości: 0 zł

- liczba zamówionych książek: 22

W tym miejscu najwyższe uznanie i serdeczne podziękowania należą się pani R.T., która zamówiła aż 10 egzemplarzy książki, detronizując tym samym poprzedniego rekordzistę w ilości zamówień. Jesteś niezrównana droga Kuzynko 😊

Oczywiście taką samą wdzięczność czuję dla Was wszystkich, całej dziewiątki Miłośników mojej poezji. Każdy pojedynczy zakupiony egzemplarz jest milowym krokiem na drodze mojego pisarskiego rozwoju. Bo jak to mówią, ziarnko do ziarnka...

 
2. Druk cyfrowy w małym nakładzie

W związku z tak niewielką ilością zamówień, postanowiłam zrezygnować z usług offsetowej (tradycyjnej) drukarni WISŁA w Puławach, gdzie nakłady poniżej kilkuset egzemplarzy nie są w ogóle opłacalne. Zamiast tego poszukam wydawnictwa/drukarni oferującej druk cyfrowy (czyli z komputera), niekoniecznie w najbliższej okolicy, która wydrukuje nakład kilkudziesięciu egzemplarzy zbiorku w przystępnej cenie i zadowalającej jakości. Mam już wstępnie wytypowane dwie firmy, zadecyduje jednak cena i kompleksowość oferty.

Tak więc nie ma powodu do niepokoju – dostaniecie swoje książki najpóźniej na Gwiazdkę lub zaraz po niej.


3. Okładka książki

Otrzymałam w ostatnich dniach kilka dość mocno krytycznych komentarzy na Facebooku, dotyczących okładki zbiorku. Nie spodobał się zarówno sam pomysł na nią, jak i samodzielne wykonanie z pomocą najprostszych komputerowych narzędzi i technik, i w rezultacie podobno nie tylko nie zachęca ona, ale wprost odstrasza potencjalnych kupujących. A ponieważ słabe wyniki sprzedażowe niestety dobitnie to potwierdzają, stanęłam przed koniecznością przygotowania nowego projektu okładki.

Na szczęście pojawiła się nieoczekiwana pomoc 😊 Dwa dni temu nawiązała ze mną kontakt poprzez Facebook pewna osoba, która zaproponowała wykonanie za darmo profesjonalnego, o wiele lepszego projektu okładki zbiorku. Naturalnie zgodziłam się wstępnie i jestem obecnie na etapie uzgodnień z tą panią.

UWAGA: Jeśli te prace miałyby spowodować znaczne opóźnienie w druku pierwszej partii książek, zostaną one wydrukowane jeszcze ze „starą” okładką, o ile przeważająca część grupy zamawiających nie zdecyduje inaczej.


4. Nowa wersja zbiorku

Do książki została wprowadzona poprawka, polegająca na włączeniu do zbiorku czterech utworów, odnalezionych w pewnej publikacji sprzed lat. Pochodzą one z późniejszego okresu mojej twórczości, a więc są naprawdę dojrzałe i dobrze napisane. Dla osób, które już posiadają e-booka, przygotowałam darmowy suplement z tymi czterema wierszami, który można odebrać w każdej chwili.

Książka zostanie wydrukowana już w nowej wersji, również e-book jest aktualnie sprzedawany wyłącznie „po nowemu”.


5. Miejsca, gdzie można kupić zbiorek


Planuję również wstawienie e-booka (i ewentualnie książki papierowej) do poważnych księgarni internetowych, celem maksymalnej dywersyfikacji kanałów dystrybucji i idącego za tym zwiększenia liczby potencjalnych odbiorów, lecz jest to zadanie na kilka kolejnych miesięcy. 

Zachęcam do regularnego śledzenia bloga i/lub profilu na Facebooku, gdzie na pewno pojawią się adresy miejsc (online i być może adresy księgarni w „realu”), w których będzie można nabyć zbiorek.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza