środa, 21 lutego 2018


Podsumowanie pierwszego nakładu


No i stało się 😊 Pierwszy nakład zbiorku został wydrukowany w ilości 55 egzemplarzy i już rozdysponowany. Czas w takim wypadku na małe podsumowanie.

Dystrybucja ww. nakładu przedstawia się następująco:

28 szt.    - realizacja zamówień czytelniczych
2 szt.      - egzemplarze autorskie dla mnie oraz graficzki
3 szt.      - egzemplarze dla bliskich
17 szt.    - obowiązkowe egzemplarze biblioteczne
5 szt.      - egzemplarze dla lokalnych bibliotek i domów kultury

Ilość sprzedanych do tej pory egzemplarzy e-booka - 0 szt.

W tym miejscu chciałabym złożyć najserdeczniejsze podziękowania dwójce moich drogich Kuzynów, pani Renacie Tomczak oraz panu Bogusławowi Czekale, którzy zamówili aż po 10 egzemplarzy książki. Bez Was to wydanie mogłoby w ogóle nie dojść do skutku. Jesteście cudowni 😊

Dziękuję również pozostałej dziewiątce (tak, to nie pomyłka - osoba, o której myślę, wiedziałaby, o co chodzi...) czytelników, którzy kupili po jednym egzemplarzu. Każde z Was ma swój udział w tym moim małym sukcesie. Uwielbiam Was wszystkich 😊Niestety, nie dopilnowałam paru istotnych spraw związanych ze składem, co sprawiło, że wygląd książki postawia aktualnie w mojej ocenie sporo do życzenia. Format jest zbyt duży dla tak niewielkiej objętościowo publikacji, druk zbyt drobny (spowodowane jest to przeskalowaniem strony w formacie A4 z czcionką Times New Roman 13 do formatu A5, a więc niejako „wciśnięciem” strony w format o połowę mniejszy), a lewy margines za wąski, co sprawia, że tekst nie jest optymalnie rozmieszczony na stronach. Doskonale obrazują to zresztą poniższe zdjęcia:


Stos wydrukowanych książekPrzykładowe strony z książki


Zaznaczam, że sytuacja ta jest spowodowana jedynie moim własnym niedopatrzeniem, pośpiechem oraz brakiem doświadczenia. Całkowita odpowiedzialność za ostateczny kształt książki spoczywa na mnie, jako wydawcy, i w żadnym wypadku się od niej nie uchylam.

Tak więc pierwszy nakład może być potraktowany jako wydruk próbny bądź prototyp książki. Na szczęście, jak mówi przysłowie, pierwsze koty za płoty...

Obecnie wprowadzam daleko idące poprawki do składu drugiego i kolejnych nakładów. Zmniejszony zostanie format książki, zmieniony krój czcionki oraz zwiększony jej rozmiar, a miejsce na stronach zostanie lepiej zagospodarowane. Kolejne nakłady wydrukowane zostaną na papierze kremowym, a nie białym, co powinno nadać zbiorkowi bardziej szlachetny i „prawdziwie-książkowy” wygląd.


Prace nad nowym składem powinny zostać zakończone na początku marca, biorąc zaś pod uwagę czas potrzebny na dokonanie niezbędnych zmian w okładce oraz wydruk i wysyłkę przez drukarnię egzemplarza próbnego, należy się spodziewać drugiego nakładu nie wcześniej niż w połowie marca. Cena książki pozostaje bez zmian na poziomie 20 zł, a zamówienia na nią można składać już teraz 😊
 
Za to e-book jest dostępny właściwie od zaraz, w cenie jedynie 5 zł. Niezwłocznie po zaksięgowaniu przelewu na moim rachunku bankowym – czy też odebraniu należności w gotówce, choć dla e-booka raczej takiej sytuacji nie przewiduję – kupujący otrzyma plik w wybranym formacie PDF lub EBUP, bądź obie wersje, na podany adres e-mail lub poprzez media społecznościowe.

Zapraszam więc do kontaktu ze mną 😊

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza