niedziela, 1 lipca 2018


Rejestracja działalności gospodarczej


W dniu 18 czerwca 2018 r. narodziło się, już tak całkiem oficjalnie, Wydawnictwo Inspiracje Monika Knapczyk – jednoosobowa działalność gospodarcza 😃

Firma rozpoczyna działalność w dniu dzisiejszym, a więc 2 lipca br. 
Informacja ta istotna jest przede wszystkim dla klientów instytucjonalnych – to znaczy bibliotek – które mogą już otrzymać fakturę na zakup książek wydawnictwa.


Oto podstawowe dane firmy:

Nazwa:                Wydawnictwo Inspiracje Monika Knapczyk
Siedziba firmy:     brak (działalność mobilna)
NIP:                    7962464108 
REGON:               380531243 

Dane te można potwierdzić na stronie CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej) TUTAJ, klikając w zakładkę „Znajdź przedsiębiorcę”, a następnie wpisując w odpowiednie rubryki moje imię i nazwisko oraz widoczny na obrazu kod, i klikając „Szukaj”.

Rejestracja firmy możliwa była dzięki wejściu w życie od dnia 30 kwietnia 2018 r. tzw. Konstytucji Biznesu, wprowadzającej m.in. ulgę na start dla nowych przedsiębiorców w postaci półrocznego zwolnienia ze składek ZUS, za wyjątkiem składki zdrowotnej, która jest obowiązkowa już od pierwszego dnia działalności firmy. Jest to dla mnie w chwili obecnej wciąż dość duża kwota, lecz dająca już nadzieję na rozruch i okrzepnięcie firmy przed przejściem na tzw. mały ZUS na okres kolejnych 24 miesięcy.


Fakt ten przekona być może ostatecznie niedowiarków, upatrujących w mojej działalności sprytnego oszustwa, polegającego na wyłudzaniu od internautów niewielkich wpłat, za które nigdy nie otrzymają zamówionych książek. Tak się jednak składa, że książki były przeze mnie uczciwie wysyłane czytelnikom od samego początku istnienia projektu, na długo przed rejestracją działalności, co wiele osób mogłoby zresztą potwierdzić. 

Teraz zaś klient, który poczuje się przeze mnie oszukany, łatwiej będzie mógł dochodzić swoich praw, chociażby poprzez wniesienie sprawy do sądu cywilnego przeciwko konkretnemu podmiotowi gospodarczemu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza